746 0

Pielęgnacja wrażliwych włosów zimą

Zima to czas gdy nasze włosy wyjątkowo bardzo narażone są na przesuszanie i działanie czynników zewnętrznych. Niska temperatura na zewnątrz, gorące powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach sprzyjają rozdwajaniu włosów i pogarszaniu się ich stanu. Często włosy stają się matowe, brak im nawilżenia i witalności. Noszenie czapki często sprzyja nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy, a same włosy elektryzują się i ciężko nad nimi zapanować. Jak poradzić sobie z pielęgnacją włosów zimą? Poniżej przestawiamy kilka rad i sposobów na zimową pielęgnację.

Po pierwsze odpowiedni szampon do włosów. Przetłuszczające się włosy wymagają nawet codziennego mycia. Warto sięgnąć po naturalny szampon, który dokładnie oczyści skórę głowy jednocześnie zachowując odpowiedni poziom nawilżenia skóry głowy i włosów. Dobrym wyborem będą szampony firmy Babuszka Agafia np. wzmacniający szampon cedrowy lub miękki szampon do codziennej pielęgnacji włosów, które dzięki swym naturalnym składnikom są przyjazne i delikatne nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Należy pamiętać o odpowiednim myciu włosów. Głowę masujemy delikatnie opuszkami palców, a następnie spłukujemy strumieniem letniej wody. Należy pamiętać, że zbyt gorąca woda sprzyja przetłuszczaniu się włosów.

Po myciu niezbędne jest zastosowanie odżywki do włosów. Przy włosach bardziej zniszczonych lepszym rozwiązaniem będzie silniej skoncentrowana maseczka na włosy o bardziej intensywnym działaniu np. 20 minutowa naturalna maska do włosów Babuszka Agafia.

2-3 razy w tygodniu warto zastosować naturalną maskę do włosów domowej roboty np. z banana, jogurtu naturalnego, odrobiny miodu i cytryny. Taką mieszankę nakładamy na włosy na 30 min. a następnie spłukujemy letnią wodą. Maseczka jest bardzo prosta w wykonaniu, ale też bardzo skuteczna. Dogłębnie odżywia zarówno włosy jak i skórę głowy, sprawia, ze włosy stają się bardziej miękkie, wyraźnie lepiej się rozczesują i układają.

Bardzo ważnym elementem w pielęgnacji włosów jest ich rozczesywanie. Nie należy robić tego od razu po umyciu. Najlepiej będzie odczekać aż trochę przeschną a następnie delikatnie przeczesać je grzebieniem o szerokich zębach. Na tyle na ile jest to możliwe w okresie zimowym powinno się unikać suszenia za pomocą suszarki, naturalne schnięcie bardzo sprzyja poprawie kondycji włosów.
Warto pamiętać także o odpowiednim odżywianiu. Dieta bogata w warzywa i owoce, które dostarczają niezbędnych witamin na pewno pomoże w zachowaniu pięknego wyglądu włosów w trudnym dla nich okresie zimowym.

A jak Wy dbacie o Wasze włosy zimą? Dajcie znać w komentarzach!

Komentarze

Napisz komentarz