392 0

Top 5 roślin i ziół pomocnych w walce z trądzikiem.

Trądzik to problem, który dotyczy zarówno osób młodych jak i tych starszych, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą. Nie ma wyjątku problem może dotykać zarówno mężczyzn jak i kobiety. Na sklepowych półkach mamy dostępne setki preparatów, które mogą nam pomóc w walce z trądzikiem. Jeśli jednak wolelibyśmy sięgnąć po bardziej naturalne rozwiązania istnieje wiele roślin i ziół, które doskonale mogą nam pomóc. Wybraliśmy 5 według nas najbardziej skutecznych i wartych uwagi.

Czystek.

Czystek to zioło, które w ostatnich czasach zdobywa coraz więcej wielbicieli. Zwykle stosowany jest do przygotowywania naparu do picia. Spożywany regularnie doskonale oczyszcza organizm z toksyn, ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Napar z czystka jest idealny do stosowania jako tonik. Chorobowo zmienione miejsca przemywamy kilka razy dziennie przygotowanym naparem.

Bratek.

Dobroczynne właściwości bratka w leczeniu trądziku znane są od bardzo dawna. Tak samo jak wspomniany wcześniej czystek może być stosowany zarówno wewnętrznie w postaci naparów i herbatek lub zewnętrznie jako tonik. Świetnie sprawdzi się także do przyrządzenia okładów lub kąpieli. Preparaty z bratkiem świetnie pomagają zwalczać łojotok skóry, wyraźnie wygładzają cerę, bardzo szybko łagodzą stany zapalne i przeciwdziałają powstawaniu nowych.

Czarnuszka.

Czarnuszka to roślina wykazująca bardzo silne właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i antywirusowe. Napary z czarnuszki stosowany zewnętrznie jest bardzo pomocny w leczeniu zarówno trądziku jak i innych chorób skórnych takich jak np. grzybica czy atopowe zapalenie skóry. Świetnie sprawdzi się także olejek z czarnuszki, który pomaga eliminować zmiany skórne, przyspiesza gojenie zmian, a także wyraźnie wygładza skórę.

Rumianek.

Rumianek oprócz silnych właściwości łagodzących, działa także antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Idealnie sprawdzi się do tzw. parówek które wyraźnie pomagają oczyścić trądzikową cerę, oraz jako tonik do twarzy zmniejszający wypryski skórne. Picie rumianku doskonale wspomaga usuwanie toksyn z organizmu.

Tymianek.

Tymianek ma właściwości odkażające, przeciwzapalne i oczyszczające. Napar z tymianku świetnie wpływa na skórę, zmniejsza zmiany skórne, przyspiesza gojenie, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Regularnie stosowany wyraźnie zmniejsza pory, pomaga w gojeniu zmian skórnych, zapobiega powstawaniu nowych, jednocześnie nie wysuszając skóry.

Komentarze

Napisz komentarz