Skóra po zimie bardzo często jest sucha, poszarzała i pozbawiona blasku. Często traci też sprężystość i wygląda niezbyt zdrowo. Czego potrzebuje? Jak przywrócić jej zdrowy wygląd i blask? Poniżej przedstawiamy proste sposoby, dzięki którym  na wiosnę będziesz się cieszyć piękną i promienną cerą.

❀ Podstawa to złuszczanie martwego naskórka.

Peeling, peeling i jeszcze raz peeling! Skóra po zimie jest grubsza, szorstka i niezbyt przyjemna  w dotyku. Regularnie złuszczanie martwego naskórka pomoże nam przywrócić jej miękkość i  przygotuje do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Skóra poddawana regularnym peelingom kosmetycznym łatwiej wchłania składniki odżywcze i szybciej przebiegają w niej procesy regeneracji i odnowy naskórka.

❀ Jakie peelingi do jakich typów skóry?

Dla cery mieszanej i tłustej bez trądziku polecamy delikatne peelingi z drobinkami np. kremowy peeling z papają i żeń- szeniem od Orientana. Cera naczynkowa, sucha, wrażliwa lub problematyczna z aktywnymi zmianami skórnymi potrzebuje czegoś bardziej delikatnego. Najlepszym wyborem będą łagodne peelingi enzymatyczne, które usuwają martwy naskórek przy pomocy substancji złuszczających np. enzymatyczny peeling do twarzy morela i mango Organic Shop

naturalne peeleing do twarzy orientana

Naturalny peeling Orientana
(Kliknij, aby zobaczyć w sklepie)

naturalny peeling organic shop morela i mango

Naturalny peeling Organic Shop
(Kliknij, aby zobaczyć w sklepie)

❀ Czego potrzebuje skóra?

Przede wszystkim zastrzyku dużej dawki witamin i składników odżywczych. Szybko zregenerujemy ją dzięki stosowaniu odżywczych maseczek (minimum 2 razy w tygodniu) oraz intensywnie działającego serum. Naturalne serum zawiera dużą ilość witamin i  większe stężenie składników aktywnych niż zwykły krem. Szczególnie po okresie zimowym polecamy serum z kwasem hialuronowym lub witaminą C. Warto wprowadzić do pielęgnacji także naturalne oleje kosmetyczne z dużą zawartością antyoksydacyjnie działającej witaminy C np. olej marula od marki Etja.

naturalny ekologiczny olej marula

Naturalny olej Marula
(Kliknij, aby zobaczyć w sklepie)

❀ Co z makijażem?

Wiosną porzućmy ciężkie podkłady i zastąpmy je lekkimi kremami BB. Krem BB od PuroBio ma bardzo dobre krycie, a jego lekka konsystencja sprawia, że świetnie się wchłania, bardzo dobrze wyrównuje koloryt skóry i daje bardzo naturalny efekt. Wiosną nasza skóra nie potrzebuje mocnego krycia, warto pokazać jej naturalne piękno!

Naturalny krem bb marki PuroBio

Naturalny krem bb marki PuroBio
(Kliknij, aby zobaczyć w sklepie)

❀ Chroń skórę przed zanieczyszczeniami.

Szczególnie mieszkając w dużych miastach, gdy jesteśmy narażeni na działanie smogu i innych zanieczyszczeń powinniśmy pomyśleć o odpowiedniej ochronie naszej skóry przed działaniem czynników zewnętrznych. Dobrze sprawdzą się tu produkty z ochronnym masłem shea lub np. krem rewitalizujący z roślinnym kompletem detox od marki Hagi, który przeciwdziała wnikaniu zanieczyszczeń z powietrza do skóry.

Krem rewitalizujący marki Hagi

Krem rewitalizujący marki Hagi
(Kliknij, aby zobaczyć w sklepie)

Zima powoli dobiega końca.  Już dziś warto wprowadzić przedstawione zabiegi, aby cieszyć się piękną i promienną cerą, gdy nadejdzie wiosna. A Wy jakie macie sposoby na pielęgnację cery po zimie? Na czym skupiacie się najbardziej?