Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Poznaj trendy domowej stylizacji

Planujesz zmienić wygląd swoich paznokci? Planujesz rozpocząć przygodę z hybrydą? Sprawdź jak zrobić paznokcie hybrydowe w domowym zaciszu. Wybierz ulubiony kolor i zadbaj o niezbędne akcesoria. Stwórz perfekcyjne stylizacje na każdą okazję.

Paznokcie — jakie zrobić?

Z paznokciami jest jak z modą. Stale się zmienia i wymaga śledzenia trendów. Producenci lakierów co sezon zaskakują nowymi odcieniami i efektami, które można uzyskać. Jakie paznokcie są ciągle w modzie? W domowych stylizacjach od lat popularnością cieszą się lakiery w kolorach nude, z dodatkami brokatowymi oraz innymi elementami świecącymi. Naturalny look z porcją błysku są zawsze w modzie. Jaki kształt paznokcia jest w modzie? Tutaj zawsze sprawdzi się kwadrat i migdał.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Postaw na trwałość przez kilka tygodni

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością. Wszystko za sprawą trwałości, która pozwala cieszyć się perfekcyjną stylizacją przez nawet 3 tygodnie. Hybryda jest bardzo łatwa w aplikacji. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by uzyskać zadowalający efekt. 

Producenci lakierów prześcigają się w tworzeniu nowych odcieni. Oznacza to, że co kilka tygodni można odmienić swój wizerunek o 180 stopni. Jedno jest pewne. W hybrydach ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. 

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Instrukcja krok po kroku

Poprawnie nałożony manicure hybrydowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i odpryski. Lakier hybrydowy łączy w sobie właściwości lakieru i żelu. Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Wystarczy zastosować poniższe wskazówki:

Krok 1. Nadaj paznokciom odpowiedni kształt za pomocą pilnika. Usuń pył i dokładnie odtłuść płytkę specjalnym płynem.

Krok 2. Nanieś bazę i utwardź ją w lampie. Pamiętaj, że zawsze należy przestrzegać określonego czasu, który podaje producent.

Krok 3. Wybierz ulubiony kolor i zaszalej! Na początek nałóż cienką warstwę lakieru. Po utwardzeniu nałóż drugą, która wydobędzie głębię koloru. Tutaj również należy zwrócić uwagę na czas utwardzania w lampie.

Krok 4. Nanieś top na utwardzoną warstwę lakieru i utwardź. 

Krok 5. Na skórki nałóż oliwkę lub ulubiony krem do rąk.

Jak zmyć hybrydy z paznokci?

Bezpieczne zdejmowanie hybrydy wymaga pewnych umiejętności i kilku niezbędnych akcesoriów. Dzięki temu poprawnie zdejmiemy hybrydę bez obaw o uszkodzenie płytki paznokcia. Niezbędne akcesoria do zdejmowania hybrydy to:

  • pilnik - najlepiej o gradacji 180/240.
  • Aceton lub specjalny preparat do hybryd.
  • Waciki kosmetyczne.
  • Folia aluminiowa.
  • Patyczek do skórek (bambusowy lub drewniany).
  • Oliwka do dłoni.

Gdy zgromadzisz już wszystkie niezbędne akcesoria, należy:

  • Usunąć top — użyj pilnika i zetrzyj warstwę lakieru. Duża gradacja sprawia, że sprawnie usuniesz top i pozwolisz prepartom do hybrydy dokładnie rozpuścić lakier.
  • Rozpuszczanie hybrydy — tutaj sprawdzi się klasyczny aceton lub specjalnie dedykowany płyn do zdejmowania hybryd. Tutaj należy wiedzieć, że powoli odchodzi się od acetonu ze względu na dość inwazyjne działanie i ryzyko pojawienia się podrażnień. Dobrej jakości removery to specjalny styczne płyny, które są łagodne dla skóry i nie wysuszają paznokcia. Jak zrobić to poprawnie? Nasącz wacik płynem i przyłóż do każdego paznokcia. Następnie dokładnie owiń każdy palec folią aluminiową i pozostaw na 10-15 minut.
  • Zdejmowanie hybrydy — odwiń folię i zdrap pozostałości po lakierze patyczkiem. . Zdrapuj od nasady ku bokom. Robiąc to delikatnie, można uniknąć zadrapania i uszkodzenia płytki paznokcia. Gdy hybryda będzie trudna w usunięciu, nie należy zbyt mocno dociskać patyczka. Warto wówczas jeszcze raz przyłożyć nasączony wacik i powtórzyć zabieg.
  • Nawilż paznokcie — po zakończonej pracy nawilż paznokcie i skórki oliwką. Dzięki temu zregenerujesz dłonie i przywrócić paznokciom połysk i elastyczność. 

Czy paznokcie hybrydowe są szkodliwe?

Umiejętne wykonany manicure hybrydowy pozwala wygrać walkę z kruchymi i słabymi paznokciami. Warstwa lakieru chroni płytę paznokcia m.in. przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem szkodliwych detergentów. 
Lakiery hybrydowe są trwałe, a promieniowanie UV idealnie utwardza lakier i sprawia, że ten nie kruszy się i nie odpryskuje przez nawet 3 tygodnie. To dobry wynik w porównaniu do klasycznych lakierów, które posiadają zdecydowanie mniejszą trwałość.

W internecie można znaleźć wiele artykułów mówiących o szkodliwości manicure hybrydowego. Lekarze i eksperci publikują materiału mówiące o tym, że zbyt często wykonywane stylizacje z lakierem hybrydowym mogą powodować zwiększenie ryzyka występowania czerniaka paznokci i taka skóry. Tutaj warto wiedzieć, że światło emitowane przez lampy UV przenikają do tkanek — co powoduje uszkodzenie włókien kolagenowych i przyspieszanie procesów związanych ze starzeniem się skóry.

Warto również wiedzieć, że często stylizacje po prostu osłabiają płytkę paznokcia. Oznacza to, że staje się ona krucha i łamliwa. Dodatkowo przy zdejmowaniu hybrydy problematyczny okazuje się aceton. Jego opary mogą wywoływać uczelnia i bóle głowy.

Co z grzybicą? Nieumiejętne zrobienie hybrydy może być przyczyną pojawienie się grzybicy. Będzie ona widoczna dopiero po zdjęciu lakieru. Grzybica może powstać, gdy podczas stylizacji dostanie się powietrze stwarzające okazję do namnażania się bakterii pod płytką paznokcia. Gdy na płytce pojawią się żółte lub zielone zmiany to znak, że należy rozpocząć zdejmowanie hybrydy i leczenia.